Servis İletişim 0533 464 40 57
Keson Kuyu Temizliği

Keson Kuyu Temizliği Nedir

Keson Kuyu Temizliği faaliyette olan ya da faaliyete geçirilecek olan kuyulardan daha fazla verim almak adına yapılan işlemdir. Yüksek kapasite drenaj pompası ve çıkrık ile kuyunun içine girilerek yapılır. Beden gücüyle yapılan bir iş olduğundan deneyimli ve tecrübeli ustalar tarafından yapılmalıdır. Daha çok içme suyu ve sulama suyu olarak kullanıldıkları için fiziksel ve mikrobiyolojik kirlenme sebebiyle keson kuyuların düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Kuyu tabanında biriken yabancı maddeler (kum, çamur, balcık…) hitli ve kazma-kürek yardımıyla kovalara doldurulur, daha sonra dışarıya çıkarılır. Kuyunun dezenfekte ve temizlik işlemi bittikten sonra kuyudan çıkarılan ekipmanlar yeniden monte edilir. Kuyu otomatik olarak çalışma devresine alınır.


Keson Kuyu Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır

Keson kuyular yüzey suları ile beslenir. Bu yüzden etrafında bulunan canlı dışkılarından büyük oranda etkilenir. Keson kuyular çok büyük çaplara sahiptir. Çapı geniş olduğu için bakteri üretimi artar. Artan bakteriler yosun oluşumuna sebep olur. Bunun yanı sıra kış mevsiminde soğuk hava ve sert iklim dolayısıyla sürüngen hayvanlar için barınacak bir yerdir. Aynı zamanda su bulmakta zorluk çekmeyecekleri için sürüngen hayvanların kış aylarını geçirdiği yerlerdendir. Çoğunlukla içme ve sulama suyu olarak kullanılan bu kuyuların kirlenmesini sağlayan etkenlerden birkaçı da bunlardır.


Her ürünün bakım ve onarım gerektirdiği gibi keson kuyuların da yılda bir kere olmak üzere bakım ve temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. Özel asidik maddelerle ve cisimlerle mühendislerimiz ve firma çalışanlarımız bu işlemi sizin için gerçekleştirmektedir. Düzenli periyotlarla yapılan temizliğin yanı sıra bakımlar da web sitemizin size sunduğu hizmetler tarafından kuyunun fiziki yapısını koruyarak gerçekleştirilir.


Kuyunun düzenli olarak temizlenmesi kadar çalışılan ekip de bir o kadar önemlidir. Keson kuyu temizliği için çalışacak ekip artık bir tık uzağınızda. Dijital ortamda sizlere sunduğumuz kaliteli ve güvenilir hizmetle sektörde öncü olmaya devam ediyoruz. Kuyu temizliğiniz için bir ekip arıyorsanız web sitemiz aracılığıyla sizlere sunduğumuz iletişim numaralarından iletişime geçebilirsiniz.


Keson Kuyu Temizliğinin Önemi

Keson kuyular, diğer kuyu çeşitlerine göre daha geniştir. Betonla güçlendirilmiş, zemini daha sağlam hale getirilmiş bir kuyu türüdür.


Beton temel çerçevesine kurulmuş bu kuyular, su geçirmez bir yapıda acılan kuyunun temelinin sağlamlaştırılmasına yarayan bir su sondajı yöntemidir. Belirli bir alana acılan, silindir ya da dörtgen şeklindeki toprak altındaki bölgenin bir temel oluşturulmasıyla hazırlanır. Keson kuyu, çakıl, kum veya zayıf dolgulu alanlarda yüzey katmanlarının altında yeterli taşıma gücüne sahip toprak alanlarda kazık işlemi çevresine kurulur.


Bu kuyular sağlam olmayan zeminler üzerine kurulur. Zeminde oluşabilecek kayma veya çökme gibi problemlerin su ihtiyacınızı engellemesine ve kuyunuza zarar vermesinin önüne geçmek için mühendisler tarafından yapılır. Beton ilce kaplanan kuyu suyunuzun hijyenik bir şekilde çıkmasına ve kuyu kirliliğin önüne geçmeye yardımcı olur.


Keson Kuyu Temizliği Nasıl Yapılır

Yaklaşık olarak 2 ila 8 saat arasında süren bir işlemdir. Kuyu temizliği kompresör, özel sondaj ilacı veya sıvısı ile yapılmaktadır. Kuyudaki pompa, kablo gibi takımlar kuyudan çıkartılıp, temizlik takımının kuyuya indirilmesiyle kuyu içi boşaltılır. Kuyunun asitlik raporu incelenip yapılması gereken işlem belirlenir. İşlemler son bulduktan sonra kuyuya indirilen temizlik takımı dışarı çıkarılır. Temizlikten önce kuyuya indirilen kuyu ekipmanları tekrar montaj edilmek üzere kuyuya indirilir. Montajı bitirilen kuyunun suyu 3-12 saat arasında dışarıya tahliye edilir. Sudaki ilaç ve bulanıklık arındıktan sonra da su sisteme verilir.


Keson Kuyu temizliği 3 yöntemle gerçekleştirilir. Bunlar:Bu kadar işlevli ve insanlık için faydalı bir kuyu türünün haliyle düzenli periyotlarla bakımının yapılması gerekir. Firmamız tam da bunun için müşterilerin hizmetinde. Web sitemizde yer alan hizmetlerden yararlanarak kuyunuzun temizliğini en kısa vakitte, bekleme süresi olmadan yaptırabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak, kaliteli işler çıkaran firma personellerimiz özveriyle çalışıyor.

Sizlere Sunduğumuz Hizmetler
Sondaj Kuyu Kamerası ile Derin Kuyu Görüntüleme Servisimiz Sizlere Sağlıklı ve Sürdürebilir Kuyular Sunmaktadır, Kaliteli Hizmet İçin Hemen İletişime Geçin.
Bu Hizmetimiz İçin Servis Bölgelerimiz
Servis Puanımız

Derecelendirilmemiş

Yorumlar
Henüz Yorum Bırakılmamış, İlk Yorumu Siz Bırakabilirsiniz.
Aldığınız Hizmetten Memnun Musunuz ?
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama Puanlama