Servis İletişim 0533 464 40 57
Sondaj

Sondaj Nedir ?

Sondaj su, petrol ve doğal gaz gibi doğal kaynakların yer altından temin edilip, kullanıma sunulmak için gerekli sondaj makineleri ile yapılan, zeminde deliğin açılması işlemidir. Zemine dikey olarak delik açmak için kullanılan sondaj makinelerinde matkap ucu gibi sivri alet ile derinlemesine delme işlemi yapılır. Aynı zamanda bazı sondaj türlerinde yer altındaki rezervlere direkt olarak delme işlemi yapılmaması gerekir. Bu gibi durumlarda yatay sondaj adı verilen açılı delme ile bu işlem gerçekleştirilir. Kazım yapılarak rezervlere ulaşıldığında ise sondaj işi tamamlanır ve borular yardımı ile yer yüzüne çıkarılarak gerekli ekipmanların sisteme entegresiyle (boru, vana vb.) sondaj işi tamamlanmış olur.

Su Sondajı

Yıllardır tecrübe edindiğimiz sektör olan sondaj sektöründe su sondajı işlemi yapmaktayız. Su sondajı, sondaj makinelerimiz ile gerçekleştirdiğimiz yer altındaki sulara erişmek için uygulanan bir yöntemdir. Yer altında doğal kaynak sularına ya da yağmur ile birikip taşlar arasında gezinerek doğal filtreleme yöntemini ile oluşan su birikintilerinin kullanımı sağlar. Yer altındaki sular basınçlı sular ise yapılan su sondajı işlemi sonrası artezyen kuyusu açılmış olur. Eğer su basınçlı değil ise kuyunun açıldığı yere sondaj işlemi sırasında PVC borular yardımı ile kanal oluşturulur. Bu boruların arasından yer altına dalgıç pompa indirilmesi gerekir. Gerekli ölçümlerin yapılıp ne kadar su kullanılacağı belirlendikten sonra uygun dalgıç pompa ve dalgıç pompa motoru montajı zemine indirilmeden yapılır ve kuyu dibine indirilir. Kuyu dibindeki dalgıç pompa yukarıya su basarak yer altındaki kuyudan suyu kullanmanızı sağlar.

En İyi ve Tecrübeli Su Sondajı Firmaları Arasındayız.

10 yıla yakın süredir tecrübe edindiğimiz su sondajı sektöründe, derinliği 5000 metreden fazla kuyular da dahil olmak üzere bir çok sondaj işi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Ülkemizin yer altı sularında zengin kaynaklar olmasıyla, bir çok ilimizde sondaj işini başarıyla tamamlayıp müşterilerimizin su kuyuları kullanıma sunmuş bulunmaktayız. Son yıllarda Marmara Bölgesine odaklanarak başta İstanbul'da sondaj olmak üzere, Kocaeli, Bursa, Balıkesir ve Sakarya su sondajı işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Siz de bizimle iletişime geçerek hizmetlerimizden faydalanabilir ve güçlü referanslarımız arasında yerini alabilirsiniz.

En Uygun Sondaj Fiyatları İle Tanışın

D.S.İ tarafından her yıl belirlenen sondaj fiyatlarına bağlı kalarak, sizlere uygun fiyatlarla ihtiyacınıza uygun sondajı, kuyularınıza hasar vermeden işlemi tamamlıyoruz. Sondaj kuyusu açmada fiyat teklifi almada bizi arayabilir ya da tahmini bir fiyat almak için İstanbul sondaj kuyusu fiyatları ve Kocaeli sondaj kuyusu maliyeti hesaplama araçlarımızı kullanarak bilgi edinebilirsiniz.

Sizlere Sunduğumuz Hizmetler
Sondaj nedir, su sondajı nasıl açılır, sondaj firması olarak Sondaj Kuyusu sizlere nasıl hizmet sunar ve güncel su sondajı fiyatları hakkındaki bilgilerimiz.
Bu Hizmetimiz İçin Servis Bölgelerimiz
Servis Puanımız

Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif

Yorumlar
EG
Emin Güngör
03/01/2019
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Yazlığım ve işyerim için İstanbul ve Bursa'da su kuyusuna ihtiyacım vardı. Arkadaşlarla telefonda görüştüm buluştuk ve anlaştık. Su sondajı yaparak iki yerde de su kuyusunu açtılar. 100-150 metre derinlikte su buldular. İşinin ehli insanlar ve güler yüzlü hizmet veriyorlar. Bugüne kadar çalıştığım su sondajı firmaları arasında en iyileri diyebilirim. Gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
Aldığınız Hizmetten Memnun Musunuz ?
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama Puanlama