Servis İletişim 0533 464 40 57
Artezyen Kuyu

Artezyen Kuyu Nedir ?

Artezyen kuyu sondaj makinası ile elmas ve tijler eklenerek elmas ile köpüklü su yardımı ile denlinerek açılan ve hava kompresörü ile açılmakta olan delginin metresine göre basınçlı hava basılarak kırılan malzemeyi dışarı atılmak sureti ile suya ulaşılması işlemine artezyen kuyu denir. Artezyen kuyuların yapımı zeminin sertliğine ve yumuşaklığına göre farklılık göstermektedir.


Artezyen Kuyu

Artezyen Kuyu Nasıl Açılır

Artezyen su kuyusu, içerdiği su yüksekliğinin yer altındaki su katmanının en üst seviyesinden yüksek olan sınırlandırılmış su katmanı olarak nitelendirilen, o katmanı delerek elde edilen kuyu suyuna artezyen kuyusu açma işlemi denmektedir. Artezyen kuyuları aynı zamanda yüksek basınç içermektedir. Artezyen kuyuları sondaj aletleriyle zemin delinerek ve delinen kısıma sondaj için yapılmış özel pimaş boruları konulmak sureti ile yapılmaktadır. Bu boruların su seviyesi boyunca kalan kısımlarında pek çok delikler bulumaktadır. Deliklerin işlenmesi esnasında tıkanmaması için borular yardımı ile sondaj arasına sondaj kumu dediğimiz çakıllar konularak artezyen kuyusu açma işlemi tamamlanmaktadır.

En Uygun Sondaj Fiyatları İle Tanışın

D.S.İ tarafından her yıl belirlenen sondaj fiyatlarına bağlı kalarak, sizlere uygun fiyatlarla ihtiyacınıza uygun artezyen kuyusunu, kuyularınıza hasar vermeden işlemi tamamlıyoruz. Artezyen kuyusu açmada fiyat teklifi almada bizi arayabilir ya da tahmini bir fiyat almak için sondaj kuyusu açma ücret hesaplama aracımızı kullanarak bilgi edinebilirsiniz.

Sizlere Sunduğumuz Hizmetler
Artezyen Kuyu İle Yer Altından Su Kullanma İhtiyaçlarınıza, Alanında En İyi Mühendislerimizle Hazırladığımız Keson Kuyu Projesiniz İle Çözüm Üretiyoruz, Detaylı Bilgi İçin Hemen İletişime Geçin.
Bu Hizmetimiz İçin Servis Bölgelerimiz
Servis Puanımız

Derecelendirilmemiş

Yorumlar
Henüz Yorum Bırakılmamış, İlk Yorumu Siz Bırakabilirsiniz.
Aldığınız Hizmetten Memnun Musunuz ?
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama Puanlama