Servis İletişim 0533 464 40 57
Keson Kuyu

Keson Kuyu Nedir ?

Keson kuyu beton temel çerçevesine kurulmuş, su geçirmez yapıda açılan kuyunun temelinin sağlamlaştırılmasına yarayan bir su sondajı yöntemidir. Belirli bir alana açılan, silindir ya da dörtgen şeklinde olan toprak altındaki bölgenin sağlam bir temel oluşturulmasıyla hazırlanır. Keson temeli bilinen diğer uygulama alanları ise su yataklarının üzerine planlanmış olan köprü iskelelerinin temelleri ya da su kütlesi altına temel oluşturulması gereken (Örnek olarak Trabzonspor'un yeni stadyumunda temel olarak kullanılmıştır) diğer yapıların inşa aşamasındadır. Böylece sağlam bir temel oluşturarak planlanmış projenin, sağlam zemin üzerinde oturmasını sağlar. Keson kuyu da tam olarak buna benzer. Keson temelleri kazık temellere oturtulmuştur, keson kuyu ise kum, çakıl ya da dolgu zayıf alanlarda yüzey katmanlarının altında yeterli taşıma gücüne sahip toprak alanlarda keson temelleri gibi kazık işlemi çevresinde kurulur.

Keson Kuyu Nasıl Açılır ?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki el ile keson kuyu açma işlemi yapan kişi ya da kurumlardan uzak durmanızdır. Bunun sebebi ise kuyu açma sırasında oluşabilecek göçmelerden dolayı, sizlerin de çalıştığınız iş ortaklarınızın ciddi ve geri dönülemeyecek sonuçlarda zarar görmeleri kaçınılmaz bir unsurdur.


Mühendislerimizin planladığı keson projesine bağlı kalarak, zemine açılan 10-12 metre çapındaki alan çevresine beton duvar örmek için veranda ve monopost gibi yapısal bir destek kullanılır. İki ya da zeminin durumna göre daha fazla inşaat demiri, deliğin tam uzunluğunda içeriye sokulur ve beton keson kuyuya yavaşça dökülmeye başlanır. Keson kuyu altta kalan tabakaya ve tatmin edici bir zemine dayanacak şekilde keson kuyu projesinde de belirlendiği gibi dayandırılır ve gerekli ekipmanların (keson kuyu dalgıç pompaları, pimaş borular vb.) da diğer ekipler tarafından montajıyla eş zamanlı olarak yüzeye kadar kademeli olarak, zemine yerleştirilmiş hava kubbelerinin yüzeye çıkana kadar devam eder. Böylece son düzenlemeler yapılarak keson kuyunuz güvenilir ve uzun yıllar boyunca kullanılacak şekilde sizlere teslim edeilir.


Keson Kuyu

Keson Kuyu Projesi

Uzun yıllar alanında yetişmiş mühendislerimiz ile hazırladığımız, ihtiyaçlarınızı tam olarak anlayarak planını tamamladığımız projelerimiz ile bütçenize önem veriyoruz. Uzun yıllar sorunsuzca kullanabileceğiniz keson kuyu dalgıç pompalarımız ile tüm sistemi sizlere anahtar teslim olarak sunuyoruz. Bu konuda firmamız hakkında bilgileri inceleyebilir ve size %100 aradığınız hizmeti sunacağımızı garanti edebiliriz. Yıllardır müşterilerimiz ile geliştirdiğimiz bağ sayesinde sektörde tanınmış ve güvenilir firmalar arasında öncü olmanın gururunu yaşamaktayız.

Neden Keson Kuyu Açtırmalısınız ?

Sağlam olmayan zeminler üzerine kurulan keson kuyular, zeminde oluşabilecek kaymalar ya da çökmeler gibi kuyunuza ve su ihtiyacına zarar veren en önemli sebepleri ortadan kaldırmanın en etkili çözüm yöntemidir. Beton ile çevrelenen kuyunuz sonradan kirli ya da pis su dediğimiz ve sağlığınızı önemli ölçüde etkilebilecek olan kuyu kirliliğinin önüne geçer ve kuyu temizliğine harcadığınız bütçenin cebinizde kalmasına olanak tanır. Çevrelediği beton sayesinde kuyudan gelen keson kuyu dalgıç pompanızın ya da oluşabilecek titreşimlerden kaynaklı sorunları minimuma indirgeyerek daha nezih bir kullanım olanağı sunar. Ayrıca değişken zeminlere kesin çözüm olarak sunulan keson kuyu, gerekli alan kadar bir ölçüde su kuyusu açmanız için en uygun yöntemdir.

En Uygun Sondaj Fiyatları İle Tanışın

D.S.İ tarafından her yıl belirlenen sondaj fiyatlarına bağlı kalarak, sizlere uygun fiyatlarla ihtiyacınıza uygun sondajı, kuyularınıza hasar vermeden işlemi tamamlıyoruz. Sondaj kuyusu açmada fiyat teklifi almada bizi arayabilir ya da tahmini bir fiyat almak için sondaj kuyusu açma ücret hesaplama aracımızı kullanarak bilgi edinebilirsiniz.

Sizlere Sunduğumuz Hizmetler
Keson Kuyu İle Yer Altından Su Kullanma İhtiyaçlarınıza, Alanında En İyi Mühendislerimizle Hazırladığımız Keson Kuyu Projesiniz İle Çözüm Üretiyoruz, Detaylı Bilgi İçin Hemen İletişime Geçin.
Bu Hizmetimiz İçin Servis Bölgelerimiz
Servis Puanımız

Derecelendirilmemiş

Yorumlar
Henüz Yorum Bırakılmamış, İlk Yorumu Siz Bırakabilirsiniz.
Aldığınız Hizmetten Memnun Musunuz ?
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama Puanlama