Servis İletişim 0533 464 40 57
Drenaj Kuyu Temizliği

Drenaj Kuyu Temizliği Nedir

Drenaj kuyu temizliği yaşam alanlarınızda yağmur, yer altı suları, nem gibi durumlarda binanızın bu istenmeyen sulardan korumak amacıyla yapılan işleme denir. Yaşamlarımızın temel kaynağı olan su, temel ihtiyaç olmasının yanı sıra yapılara verilerken zorluklar yaşanabiliyor. Bu zorlukların önüne geçmek için yapılan sistemlere de drenaj adı verilmektedir. Drenaj İç ve Dış olmak üzere 2 çeşittir. İç drenaj; dış drenaj yapma imkanı bulunmayan bodrum katlarına yapılır. Dış drenaj; Konut çevresinde temel duvarlardan döşenir.


Her kuyu düzenli periyotlarla yapılacak temizlik ve bakım gerektirir. Özellikle temel ihtiyaç olan suyun yapılara dağıtımı kullanılan için bu boruların bulunduğu kuyuların temizliğinin özellikle kış mevsiminin bitişinde yapılması gerekir. Temizlik yüksek basınç kompresör sistemi ile yapılır. Bu işlem boruların ömrünün uzamasını sağlar ve suyun kalitesini artırır.

Drenaj Kuyu Temizliği Neden Yapılır

Kuyular özellikle kış aylarında, diğer mevsimlerde olduğundan daha fazla kirlenir. Sürüngen hayvanlar kışın soğuk ve sert hava şartları dolayısıyla kuyularda barınırlar. Kuyular onlar icin iyi bir sığınaktır. Yaz mevsimine giriş yaparken bu gibi pek cok etken sebebiyle kuyuların temizlenmesi gerekir. Neden drenaj kuyu temizliği yaptırmalıyım diyenlere yazımızın devamında kuyu temizliğinin gerekliliğinden bahsedeceğiz.Bakımı ve temizliği yapılan kuyunun icerisindeki ekipmanların ömrü uzanır. Temizlenen kuyudan kaliteli icme suyu cıkar. Suyun verimliliğinin artması ve tasarruf edilmesiyle birlikte maliyet düşer. Daha düşük maliyete daha cok su elde edersiniz. Drenaj Kuyu Temizliğinizi yaptırmak artık bir tık uzağınızda. Web sitemiz aracılığıyla firma calışanlarımızla iletişime gecebilir, bilgi alabilirsiniz.

Drenaj İşlemi Nasıl Yapılır

Sahada yapılacak kuyu inkişafı (temizliği) yüksek basınçlı kompresör sistemi ile yapılır. Kuyu içerisinde var olan dalgıç pompa sistemi sökülür. Kuyunun net derinliğinin tespit edilmesi için kuyunun dip noktasına basma borular indirilir. İndirilen basma borusuna kompresör hava borusu bağlanır. Kuyu temizleme işlemine hazır duruma getirilir. Hava basıncının kuyuya verilmesiyle kuyu temizlik işlemine başlanır. Kuyudan temiz su gelene kadar bu işleme devam edilir. İşlem yaklaşık olarak 1 ila 5 saat arasında sürer.


Kuyu temizlik işlemi bittikten sonra kuyuya indirilen basma borular sökülür. Bakımları ve kontrolleri yapılan dalgıç pompa sistemi tekrar kuyuya indirilir.


Drenaj Dalgıç Pompalar sizlere hızlı ve etkili çözüm sunar. Sudan tasarruf etme ve verimlilik acısından çok önemlidir. En düşük işletme masrafıyla zor durumlarda bile yüksek çözümler sunar. Diğer pompa sistemleriyle karşılaştırdığında 3 kat daha dirençli olduğu görülmüştür. En elverişli hidrodinamik sisteme sahiptir.


Bizler de firma olarak müşterilerimizin bütçesini ve konforunu düşünerek öz veriyle çalışıyor, kaliteli hizmet sunmayı kendimize ilke ediniyoruz. Bekleme süresi olmadan iş sahasına intikal edip, güvenli bir şekilde kuyularınızın bakım ve temizliğini yapıyor, sularınızın temiz ve hijyenik olmasını sağlıyoruz. Drenaj Dalgıç Pompa Sistemiyle de su kullanımından tasarruf etmenizi ve yüksek verimlilikte su elde etmenizi garanti ediyoruz. Web sitemiz aracılığıyla kuyu temizliği, pompa bakımı vb. yazılarımıza ulaşabilir, bilgi edinebilirsiniz.


Drenaj Kuyu Temizliği

Drenaj Kuyu Su Arıtması Neden Önemlidir

Her ürünün bakım ve onarım gerektirdiği gibi kuyular da bakım gerektirir. Peki Drenaj Kuyu Su Arıtımının faydaları nelerdir? Su içerisinde bulunan kimyasallar temizlenir. Bu sayede kronik rahatsızlığı olan kişilere içtikleri su rahatsızlık vermez.Drenaj Kuyu Pompa Bakımı

Sulama pompaları genellikle kış aylarında çalıştırılmaz ve uzun süre devre dışı kalırlar. Pompaların yaza hazır duruma getirilmesi için öncelikle bakım yapılması gerekir. Tekrar pompalamaya başlamak için doldurulması ve yeterli basınç oluşturulması için suyun tekrar boşaltılması gerekir. Drenaj Kuyu Pompa bakımı aşağıda yer alan işlemlerle gerçekleştirilir:


Sizlere Sunduğumuz Hizmetler
Sondaj Kuyu Kamerası ile Derin Kuyu Görüntüleme Servisimiz Sizlere Sağlıklı ve Sürdürebilir Kuyular Sunmaktadır, Kaliteli Hizmet İçin Hemen İletişime Geçin.
Bu Hizmetimiz İçin Servis Bölgelerimiz
Servis Puanımız

Derecelendirilmemiş

Yorumlar
Henüz Yorum Bırakılmamış, İlk Yorumu Siz Bırakabilirsiniz.
Aldığınız Hizmetten Memnun Musunuz ?
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama
Puanlama Pozitif Puanlama Puanlama Puanlama Puanlama